Spotkanie promujące projekt „Transport nr 77”

[:pl]25 marca 2021, na platformie ZOOM, odbyło się spotkanie promujące projekt „Transport nr 77”. Okazją do tego wydarzenia był trwający w marcu, miesiąc frankofonii. Naszymi partnerami w tym przedsięwzięciu była Ambasada Francji w Polsce oraz Instytut Francuski w Polsce.
W czasie spotkania, które obyło się na platformie Zoom, francuskojęzyczni nauczyciele z Polski, mieli okazję spotkać się z Attachée ds. współpracy edukacyjnej Panią Fabienne Ricordel, a także wysłuchać Prezesa Stowarzyszenia „Transport nr 77” Pana Georges Mayera. Za merytoryczną część spotkania, skierowaną bezpośrednio do nauczycieli, odpowiadały Panie Barbara Subko, Anna Matera Klinger oraz Blandine Renard. Wszystkie trzy nauczycielki, z powodzeniem zrealizowały biografie w ramach projektu „Transport nr 77”. Barbara Subko była pierwszą nauczycielką w Polsce, która podjęła się z nami współpracy. Razem z uczniami Liceum Francuskiego w Warszawie, opracowała w roku szkolnym 2019/2020 aż 7 biografii. Przykład jednej z nich: https://convoi77.org/pl/deporte_bio/brucha-blindermann/

Pani Anna Matera Klinger, z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wzięła udział w projekcie, w ubiegłym roku szkolnym. Efekty pracy zespołu z Wielkopolski, zostały docenione przez komisję konkursową, działającą przy Pałacu Elizejskim, w Paryżu. Obie opracowane biografie zostały wybrane jako przykłady najlepiej zrealizowanych, przez uczniów z krajów europejskich:
https://convoi77.org/pl/deporte_bio/lejzor-perelcwejg/
https://convoi77.org/pl/deporte_bio/isaac-jakubowicz/

Pani Blandine Renard z Lyonu, zrealizowała z kolei nie tylko same biografie, ale także i film pokazujący, w jaki sposób można realizować projekt „Transport nr 77” w czasie pandemii.

https://convoi77.org/comment-des-collegiens-ont-retrace-le-parcours-dune-deportee-pendant-le-confinement/

https://convoi77.org/deporte_bio/eliette-meyer/

Dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia Ambasadzie Francji w Polsce oraz Instytutowi Francuskiemu w Polsce. Naszym polskim partnerom: Ministerstwu Edukacji Narodowej, Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu, POLIN. Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Warszawskiemu Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń, dziękujemy za pomoc w dotarciu z informacją do nauczycieli.[:]

hébergement Umazuma - OVH

Se connecter

Oubli de mot de passe ?